logo
+420 725 55 33 27
Logo kliniky

Reprodukční zdraví

obr3

Plánujete založení rodiny? Nebo už se o miminko delší dobu marně pokoušíte? Na naší klinice věříme, že opravdu „neplodných“ párů je jen velmi málo. U ostatních případů se nám daří u pacientů celostními přístupy řešit problémy s oslabeným reprodukčním zdravím.

Neplodnost, Ne – plodnost. Cokoliv co si vezmeme do hlavy s tím pracujeme. My pracujeme s termínem oslabené reprodukční zdraví, které můžeme posílit a navrátit. Opravdu „neplodných“ párů je velmi málo, tedy těch, kde u ženy jsou absolutně neprůchodné vejcovody a u mužů azoospermie, tedy absolutní nepřítomnost živých spermií v ejakulátu. Tam se bez technik umělého oplodnění určitě neobejdeme, ale pokud má žena dostatek vajíček a muži lze odebrat spermie chirurgickými metodami, tak i tam se lze dočkat zdravého potomka!

U mnoha párů se tedy jedná o oslabené reprodukční zdraví, které lze celostním přístupem ve většině případů pacientů posílit nebo znovu nastolit – a docílit tak spontánně vzniklého normálně probíhajícího těhotenství. Určítá část párů má vyšetřeními prokázány příčiny „neplodnosti“, které při vší snaze nelze nijak našimi metodami ovlivnit a budou muset využít služeb klinik asistované reprodukce nebo s ohledem na věk nechtějí „ztrácet čas“ a asistovanou reprodukci volí dobrovolně. V každém případě je vhodné zvolit cestu prevence,  zdravého životního stylu a tím související dobré kondice těla i mysli. Odměnou bude i dobrá odpověď na léčbu ,bezproblémový průběh těhotenství a porodu a zdravé dítě.