logo
+420 725 55 33 27
Logo kliniky

Pomohl mi kurz…

obrazek3

O metodě INFINITY jsem se dozvěděla o mé známé, která absolvovala kurz metody přímo u paní primářky Tomanové a dala mi na ni kontakt. Neváhala jsem ani minutu a při nejbližší příležitosti jsem se na kurz také zapsala.

Mezitím, jsem si o této metodě sehnala na internetu dostupné informace a podle popsaných základních cviků jsem zkusila začít cvičit. Ještě před tím, než jsem absolvovala kurz v Brandýse nad Orlicí, se mi díky jednoduchým cvikům podařilo zbavit se lehké inkontinence, která mě již nějaký čas obtěžovala. Kurz byl pro mě velmi přínosný, objevila jsem, jaké možnosti tato metoda skýtá a naučila se, jak si mohu sama pomoci nejen při inkontinenci, ale také s problémy pohybového aparátu. Naučila jsem se, co metoda obnáší a jak cviky provádět.
Základem metody INFINITY je ležatá osmička, kterou opisujete různými částmi těla, ale i celým tělem. Cviky vycházejí vždy z centra těla, nebo z centra končetiny. Ze začátku děláte pouze pomalé a téměř neviditelné pohyby v tvz. mikropohybu nebo pouze v představě, později, když se cvik naučíte a nemáte žádná pohybová omezení, můžete přidat na rychlosti i rozsahu pohybu a cvičit v tzv. makropohybu. Cvičení v mikropohybu či v představě je výhodné v tom, že si můžete zacvičit kdekoli mezi lidmi, aniž by si toho kdokoli všiml. Tato metoda mě absolutně nadchla a doma ji pravidelně cvičím do teď.