logo
+420 725 55 33 27
Logo kliniky

Pohybový aparát dětí

Pohybový aparát dětí má svá specifika a dnes je díky životnímu stylu stále častějším tématem pro rehabilitační péči. Důvody bývají velice rozmanité – tradičně to bývají úrazy, neurologická onemocnění a vrozené vady pohybového aparátu, ke kterým se v posledních letech přidávají častěji problémy s přetížením kosterně-svalového systému v důsledku životního stylu. Na jedné straně je to důsledek pasivního životního stylu (sedavý styl života, koukání do monitoru počítatče, tabletu nebo mobilního telefonu, nedostatek pohybu, špatná výživa) a na druhé straně příliš aktivního životního stylu (předčasná sportovní specializace a neúměrné zatížení vzhledem ke stavbě, vývoji a růstu těla).

 

Ve všech případech je důsledkem bolest v postižené oblasti těla, která omezuje dítě v jeho běžných aktivitách. Tento stav je pro dítě velmi nepříznivý a je proto vhodné cíleně pracovat na jeho odstranění. Aby byla léčba co nejefektivnější (to považujeme u dětí za obzvášť důležité s ohledem na množství návštěv a potřeby rychlého ústupu potíží) je důležité se na léčebném postupu poradit  s rehabilitačním lékařem v rámci vstupního vyšetření.

Nejčastější témata, která u nás na klinice řešíme:

Na naší klinice pracujeme metodou INFNITY, která je velmi účinná pro všechny věkové kategorie počínaje předskoláky. Pro děti mladšího školního věku je i snadno pochopitelná a mohou si cvičení praktikovat pravidelně doma nebo i ve škole v době volna.

 

Co pomáhá:

  • Vyšeření rehabilitačním lékařem
  • Rehabilitace INFINITY method ®
  • Masáže – regenerační
  • Nutriční terapie

Ceník služeb