logo
+420 725 55 33 27
Logo kliniky

Výhřezy meziobratlových plotének

Výhřez meziobratlové ploténky je velice častou příčinou bolestí zad a končetin a je jedním z nejčastějších důvodů hospitalizace pacientů na neurologických odděleních.

Meziobratlová ploténka je pružná vazivová struktura, která se nachází mezi  jednotlivými obratli a umožňuje ohýbání páteře. Pokud se část ploténky vyhřezne do okolního prostoru, může dojít ke zúžení míšního kanálu (prostor za tělem obratle, kudy prochází mícha) nebo útlaku nervů, které bočně vystupují z míchy.

K výhřezu dochází vlivem genetických předpokladů, náročnou manuální prací, stárnutím (ztrátou pružnosti), nedostatkem pohybu a slabostí pohybového aparátu, který má za důsledek vadné držení těla.

Na naší klinice vám nabízíme konzervativní způsob léčby, která spočívá s cílené rehabilitaci pomocí INFINITY method.

Krajní možností pak bývá operativní řešení – to však sebou, stejně jako každá operace, nese určitá rizika a komplikace. Proto u nás na klinice děláme maximum, abychom vaše potíže dokázali vyřešit ambulantní péčí nebo pomocí léčebného pobytu v našem lůžkovém zařízení v Brandýse nad Orlicí.

O vhodném léčebném postupu rozhoduje rehabilitační lékař nebo neurolog na základě vyšetření a výsledků zobrazovacích diagnostických metod.

 

Co pomáhá:

  • Vyšetření rehabilitačním lékařem
  • Rehabilitace INFINITY method®

Ceník služeb