logo
+420 725 55 33 27
Logo kliniky

Inkontinence

Ochabnutí svalů pánevního dna zdaleka není způsobeno pouze věkem. Může k němu dojít například také po porodu nebo při těžké fyzické námaze. V některých případech může mít inkontinence i neurologické příčiny. Pomocí naší metody INFINITY můžeme velmi účinně aktivovat svaly pánevního dna. Toto cvičení je vhodné nejen jako prevence, ale zároveň i jako léčba, pokud již například inkontinencí nebo jinými problémy trpíte.

Co způsobuje močovou inkontinenci?

Ve většině případů je močová inkontinence způsobena ochabnutím zevního svěrače močové trubice a oslabením svalů pánevního dna. K posílení svalů pánevního dna je potřeba zvolit vhodnou rehabilitaci, při které se svaly aktivují cíleným cvičením, protože svaly pánevního dna mohou špatně fungovat i v důsledku nesprávného cvičení.

Jak rehabilitace pánevního dna probíhá?

U některých lidí vyššího věku nebo například u těhotných maminek, může být problémem při cvičení pohybové omezení. Nejen těmto pacientům doporučujeme rehabilitaci a terapii s naší metodou INFINITY, která umožňuje cvičení v tzv. mikropohybu, při kterém velmi účinně aktivujeme svaly pánevního dna. Navíc díky cvičení v mikropohybu či pouze v představě je vhodné i pro pacienty s pohybovým omezením, kteří by klasické cvičení nezvládli. Při cvičení je také důležité dýchání, protože s funkcí pánevního dna je spojena také funkce bránice, dále břišní a zádové svaly.

 

Co pomáhá:

  • Vyšetření rehabilitačním lékařem
  • Rehabilitace INFINITY method®
  • Redukce váhy