logo
+420 725 55 33 27
Logo kliniky

Poruchy klenby nohy a deformity prstů

Plochá noha a s ní související potíže bývají nejčastějším problémem v oblasti nohy. K vývoji ploché nohy dochází většinou při nerovnováze mezi zatížením nohou a pevností svalů a vazů. Jen minimum případů je vrozených. K přetížení přispívá nadváha, profesní přetížení, volba nevhodné obuvi nebo úrazy.

Také celková infekční onemocnění, nervové a cévní poruchy nebo hormonální a metabilocká nerovnováha se mohou na vzniku ploché nohy podílet.

S nerovnováhou zatížení nohou a svalovou ovhablostí však souvisí i různé deformity v oblasti nohou a prstů, např. patní ostruha, kladívkové prsty, vbočený palec (Hallux vagus) . I tyto potíže lze řešit pomocí apikace fyzikálních rehabilitačních metod.

 

Důležité je, že lze těmto stavům nejenom předcházet, ale lze je i léčit. Prevence a léčba spočívá v pravidelném cvičení, ktetré udržuje pružnost, posiluje i uvolňuje svaly v oblasti nohy. Velice důležité je však optimalizovat celkové držení těla, a způsob chůze, které ovlivňuje způsob zátěže nohou. K tomu je vhodná rehabilitace s využitím různých metod fyzikální terapie.

Co pomáhá:

  • Vyšetření rehabilitačním lékařem
  • Léčebná rehabilitace
  • Fyzikální terapie

Ceník služeb